EESTI GTAV.ee KOMMUUN
Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 - Printable Version

+- EESTI GTAV.ee KOMMUUN (https://gtav.ee/foorum)
+-- Forum: Üldine teave (https://gtav.ee/foorum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Arendus (https://gtav.ee/foorum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 (/showthread.php?tid=468)

Pages: 1 2 3 4 5


Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 - Caupo - 12-28-2018

Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2. Valmimis kuupäev: 29.05.2018

Järjekordsed tervitused ja seekord seda millegi ägedaga.
[Image: skuutrirent-1.jpg]
Eelmise launchi ajal nägime kui palju asju oli meil puudu. Serveri keskkond võis olla SAMP'ilikule mängule täisväärtuslik, kuid mängud on erinevad ja mängijaskondade vaheline generatsiooni vahe määratleb väga palju. Mille tõttu nägime, et peame lähenema asjadele uuenduslikuma külje pealt. Tuues lauale midagi uut, midagi mida varem pole tehtud rollimängu serverites. Tooma keskkonda rohkem meelelahutuslikke aspekte ning lõhkuma ära vanasid tavasid. Kuna ütleme ausalt, kellegil meist pole enam aega, et mingit sweeperit grindida 5h päevas.
Kõigi inimeste aeg on kallis, seega väärtustame seda! Smile
 
Rapple süsteem
[Image: rapple.png]
Politsei soovis võimekust, millega saaks nööriga helikopterist alla lasta, et erinevaid operatsioone läbi viia. Helikopterist alla laskmiseks tuleb vajutada X nuppu.

Poodide röövimine
[Image: r88v-1.png]
Üks tõenäoliselt kõige tahetuim feature, mida mängijatelt kuulda oli poe röövimise võimekus. Mõeldud-tehtud nüüd on see võimalik. Ühte poodi saab röövida kord 30 minuti jooksul ja üks mängija saab röövida ühte poodi tunnis.
Poodi röövides tuleb sellest teave politseile koos minimapi ikooniga. Kui röövijal pole maski peas, siis teavitatakse politseil ka röövija sugu ning ka umbkaudne vanus. Poe röövimise eest saab 25 reputatsiooni ja $250-1800.

Paintball
[Image: paintball.png]
Jälle üks võimekus toomaks juurde mängijatele meelelahutust. Lähitulevikus on plaanis tuua highscore tabelid ja muud säärased mängu.
Paintballi asukoha juurde on lisatud kaardile ikoon ning NPC koos markeri ja juhistekstidega.
Paintballi matchmakingut saab ka seadistada:
 • Mängu identifikaatori (ehk number, mis peab olema suurem kui 0)
 • Relvi: 50 valikut.
 • Mängustiili: Free For All (FFA) või Team VS Team
 • Kutsuda mängijaid.
 • Eemaldada kutsutud mängijaid
 • Eemaldada kõiki mängijaid (sisaldab Team 1 kui ka Team 2 mängijaid)
 • Eemaldada Team 1 mängijaid
 • Eemaldada Team 2 mängijaid
Lisatud CMD /paintball, mida kasutades saad liituda paintballiga. Paintballi matchile ei saa liituda isegi kui tead numbrit kui sind pole sellesse kutsutud.
Paintballi mängu käima pannes määratakse kõik mängijad random positsioonidele alas sees. Tehakse kõik mängijad nähtamatuks ning surematuks 15 sekundiks, et kõik saaksid omale sobiva koha leida. Iga sekundiga kuvatakse mängijatele millal match algab ja kui sekundid on jõudnud 0i, siis määratakse kõik mängijad surelikeks ning võetakse nähtamatus maha ja antakse relvad kätte.

Romuralli
[Image: romuralli.png]
Lisatud asukohta kaardile ikoon, NPC, marker ja juhistekstid. Toimib sarnaselt nagu paintballi süsteem menüü valikutega. Valikuteks:
 • Mängu identifikaatori (ehk number, mis peab olema suurem kui 0)
 • Sõiduki valik
 • Kutsu mängijad
 • Kutsuda mängijaid.
 • Mängijad
 • Start
Süsteem toetab kuni 80'et mängijat ja võtab aset hipodroomil.

Race süsteem
[Image: racesysteem-1.png]
Kuna tahame tuua meelelahutust mängu juurde, siis ega see muu parem ei saagi olla kui Race'de süsteem. Kus mängijad saavad luua lõpmata koguse erineviad race enda soovitud nimedega ja ise kujundades radu sellisteks nagu meeldib.

Race alustamiseks tuleb valida aktiivne race, seejärel saata menüü kaudu mängijatele kutsed, kes vastu võtab see saab edasised juhised racele kohale tulemiseks. Race alustades kontrollitakse kas kõik on kohal ja kui pole, siis sellest antakse teada korraldajale ning ka isikule, kes pole kohal, et race sooviti juba alustada. Race korraldaja saab ka eemaldada kutsutud mängijaid.

Maskid ja maskipood
[Image: maskipood.jpg]
Üks kõige rohkem nõutum feature, mille järgi mängijad varem küsisid olid maskid. Seega nüüd sai seegi valmis, maskipoes on müügil käputäis erinevaid maske, kuid mänguserveri on lisatud üle 1400 erineva maski. Neid kõiki erinevaid muid maske saab kas murdvarga või prügikolli tööd tehes. Seega võib tekkida, mil teatud grupp inimesi hakkab mingit kindlat maski taga ajama ja ehk võib tekkida maskiturg? Who knows... Eks aeg näitab.
Maski kandmine määratleb ka ära poe röövimisel palju infot politsei saab sinu kohta röövi alustades.

Veiniistanduse töö
[Image: veiniistandus-2.jpg]

Kuna tahtsin rikastada mängumaailma erinevat stiili töödega, siis igast arendusi tehes trehvasin veinimõisa meenutava hoone peale, kust koheselt tuli ka mõte. Veiniistanduse töölt küll ei saa võib olla koheselt nii palju raha, kuid on suur osa daili missioonist, mis toob kõige kauem ja kõige rohkem raha sisse pikasperspektiivis ja on ainuke töö, mida saab järjest teha, et see veelgi kauem järjest stackiks.

Antud tööl on kaks faasi: greipide korjamine ja purustamine. Kuna hetkel pole head valikut interjööridest saadaval ja objekte pole ka nii hästi kaardistatud, siis veinipurustajat asendab hetkel selle ees olev bassein.

Daily missioonid
[Image: daily-missioonid-1.jpg]
Vähendamaks mängijatelt tööde grindimist sai loodud daily missioonid, mis tooksid sisse aegamisi raha.
Selle patchiga tuleb 3 daily missiooni.
 • Restorani aitamine (tuleb poest asju tuua)
 • Hotdogi toitlustusketi aitamine (tuleb tööandja juurest erinevaid asju viia hotdogi müüjatele)
 • Veiniistanduse töö (tuleb lihtsalt tööd teha ja summa jääb vaikselt ise järele tulema)
Veiniistanduse töö on ainuke daily missioon, mida tehes saab raha genereerimist pikendada lõpmatuseni. Teisi missioone saab korra teatud aja jooksul teha.

Hot dogi putkad
[Image: hotdog.jpg]
Et mängumaailm poleks nii kõle ja tühi sai selle patchiga lisatud väga paljudesse kohtadesse NPCsid erinevate animatsioonidega ja enamus neist on dünaamiliselt animeeritud. Nimelt iga päev on paljudel NPCdel erinevad animatsioonid ning ka väljanägemised.
Mille käigus üheks suuremaks olid hotdogi müüjad üle Los Santose. Neilt saab osta E nupuvajutusega hotdogi, et kõhtu täita ja võtavad ka osa ühest daily missioonist.

Allilma missioonid
[Image: allilmamissioonid.png]
Allilma missioonid on kuritegeliku kalduvusega, mille tagamaad pole just kõige puhtamad.
Kõigi eest saab raha ja reputatsiooni. Sõiduki viimise eest ainult juhul kui sõiduk on terve. Missioonide alustuskohta lisatud NPC, kaardi ikoon ja marker juhistega kuidas ja kus alustada. Missiooni saab alustada korra 10ne mängutunni jooksul ning reputatsiooni peab olema 7500 või rohkem.

Selle patchiga tuleb 3 erinevat tüüpi missiooni
 • Paki viimine punktist A punkti B ($15k ja 250 rep)
 • Sõiduki viimine punktist A punkti B ($13.5k ja 200 rep)
 • Sõiduki hävitamine romulasse viies ($12.5k ja 100rep)
Rekkate veotellimused
[Image: rekkat88d.png]
Kuna teame, et rekkameeste kogukond on väga suur, kellele meeldib hirmsalt rekkatega ringi sõita ja sedaläbi raha teenida, siis sai neilegi loodud vajalikud võimekused. Mängu on lisatud 4 erinevat rekkabaasi, kuhu genereeritakse dünaamiliselt erinevaid töid. Kui kõigis rekkabaasides saavad tööd otsa, siis luuakse uued tööd. Seega kui kuskil rekkabaasis pole enam töid, siis tuleb vaadata mujale, kus veel on mida vedada.
Võttes vastu rekka töö tuleb ka kaaluda kindlasti palju laadung kaalub, kuna kaal mõjutab peale töö vastuvõtmist rekka kiirust. Wink

Skuutrirent
[Image: skuutrirent.jpg]
Kuna tuli Race süsteem, siis tuli ka mõte lisada mängu skuutrid ja seda kättesaadavaks kõigile, mis oleks ühtlasi ka taskukohase hinnaga. Skuutri rent maksab $150/30min kui aeg saab läbi, siis seda saab pikendada skuutril olles seega alguspunkti tagasimineku vajadus puudub.

Seega loodame, et tulevikus korraldatakse race, mis viivad ka merele. Wink

Riiete presettide süsteem
[Image: garderoob.png]
Üks suuri muresid mängijatel oli riietumine. Riietussüsteem sai küll omale uuenduse, mis muutis kõike mugavamaks ja kiiremaks. Kuid, et erinevate outfittide riietus oleks veelgi mugavam, lisame selle Patchiga riiete preset'ide süsteemi. Kus igal karakteril on 5 preseti, mille nimesid saab muuta majas olles /garderoob kasutades. Presetiks salvestuvat riietust saab omale majast peale panna või ühte neist kaasa võtta, mida saab kus iganes olles peale tõmmata /preset käsklust kasutades.

Bussijuhi töö täiendus
[Image: bussijuht.png]
Hästi suur probleem, mida tähelepanin mängijatelt oli nimelt liikuma saamine mängus. Keegi otseselt ei öelnud, et peaks midagi parandama, kuid nägin tervel olmel selles osas puudujääki. Natuke sai mõeldud selle probleemi üle ja leidsin lahenduse.

Üle San Andrease kaardi on pandud hajutatult tähtsamatesse linnadesse pikaliini bussipeatused. Peatused on tähistatud markeriga ning kaardil on ikoonid neist nähtaval. Juhul kui mängijaid on näiteks 8 või vähem, siis saab pikaliini bussipeatuste vahel teleporteeruda kui just pole politseinikku ligiläheduses. Kui teleporteerumine toimub siis saadetakse kõigile lähedal olevatele mängijatele teade, kuhu mängija pikaliini bussiga "sõitis".

Juhul kui on rohkem kui 8 mängijat, siis tuleb kõikidele mängijatele (kes pole grupis) teade, et mängija X soovib saada pikaliini bussireisi teenust. Kui bussi peale tuleb klient, siis sellest tuleb bussijuhile teade, et isik soovib X peatusesse. Kui bussijuht hakkab lähenema bussipeatusele, siis tuleb bussijuhil teade, kuidas pikkaliini reis lõpetada ehk E vajutusega bussipeatuse juures. Pikkaliini reisi ära tehes saab bussijuht palka ning +25 reppi ning kaasreisija +10 reppi. Bussijuhid saavad bussipeatuste läheduses tekitada omale bussi /buss käskluse kaudu. See peaks aitama mängijatel paremini ringi liikuda GTAV suures maailmas, kutsudes teisi mängijaid appi ning lisab bussijuhi tööle unikaalse "ability" kui nii võib öelda. Kohati nagu autovargal ja murdvargal on oma unikaalne funktsionaalsus. Lisaks, et vältida liigset reputatsiooni ja palga abusemist, siis bussijuht ega reisija ei saa enam palka ega reppi peale 5nda mängija viimist.

Mehaaniku ja takso üksiklitsents
[Image: takso-litsents.jpg]
Väga paljud tõstatasid ka idee, et saaks takso ja mehaaniku töid teha eraisikuna, et ei peaks gruppi end kirja panema, mis aitaks ka rikastada erinevate rollide toimimist. Ja takso- kui ka mehaanikuteenused oleks eelkätt veelgi kättesaadavamad.

Sõidukite tuunimise overhaul
Kui varem oli võimalus tuunida ainult visuaalset poolt ehk kere, värve ja seda ka ebamugava menüü kaudu, mis ei andnud head aimu mida teha. Siis nüüd täiesti uue süsteemi järgi on kõik võimalikud valikud nii kere kui ka perfomance tuuninguosad mängijateni toodud.
Tuunimist saab alustada kui minna mehaaniku peakontori juurde ja vajutada E nuppu.

Prügikolli "töö"
[Image: prygikoll.jpg]
Eesti rollimängu serverites on alati olnud populaarne prügikolli või teisisõnu kodutu "töö". Prügikolli töö meenutab mõneti murdvarga tööd, ainukeseks vaheks on nimelt sõidukite asemel otsitakse kraami prügikastidest. Antud "tööd" kui nii võib öelda saab teha korra tunnis, mille käigus tuleb läbi tuhlata 10 prügikasti. Prügikastidest võib leida täpselt samu asju, mida murdvarga tööna.
Seega kodutu "töö" on nagu murdvarga töö minus the heat.

Omastamine
Iga päev kell 20:00 avaneb punkt gruppidele omastamiseks, millest tuleb kõigile teade. Omastatud punkti auhinnaks on 250k-500k. Omastamise aeg on hetkel 2 minutit. Punkti ära omastamisel saab omastaja 100 reputatsiooni. Omastatud punktist saab mängija kellel on grupi rank, mille küljes on liidri omadused pandud. Omastada saab punkti, kes on grupis ning pole politseinik, päästeametnik, taksojuht ega mehaanik. Kui grupi liige üritab omastada punkti, mis on juba tema grupi poolt omastamisel, siis see ei uuenda omastajat ega reseti omastamis aega. Kui punkt saab omastatud, siis sellest tuleb kõigile notification tekstiga kus kirjas mis omastati ning kes omastas.

ARKi täiendused
Eelmine aasta saime väga palju kriitikat just ARK'i kohta, et peab hirm pika ringi ära tegema, et teada saada kas said läbi või mitte. Nüüd oleme antud süsteemi putitanud kui näiteks kui teed vea, mille pärast kukud läbi, siis suunatakse sind kohe ARKi tagasi.
[Image: arkieksamineerija.png]
Lisasime ka paar detailsust ARKi sõidueksamile, et mängukeskkond oleks dünaamilisem. Näiteks kui sõidad kõrgete tuuridega, ei näita pöörates suunatulesid või vajutad signaali, siis arki eksamineerija teeb sellest märkuse, neist läbi ei kuku.

Sõiduki stocki müümine
Üks mitmetest asjadest, mille järele palju päriti oli sõiduki stocki müümise parkla, et saaks odavamalt kasutatud sõiduki osta. Stocki müüdud sõidukite parkla on viidud linnast välja ida poolsesse külje ühe tehase parklasse. Parklat tähistab marker koos juhistekstidega ning kuhu on pandud ka NPC.
Stockist sõiduki ostmiseks tuleb siseneda sõiduki, mille käigus tuleb notification juhistega ja ka väike jutt NPC'lt antud sõiduki kohta, jutte on mitmeid erinevaid.

/veh spawn kui 45min pole IG käinud
Et aidata veelgi mängijad liikuma eriti kui serveri tullakse, kuna taksod pole alati saadaval, siis kui mängija on IGst väljas kauem kui 45 minutit, saab ta järgmisel korral oma juurde tekitada sõiduki /veh spawn kaudu.

Kordusreklaam
Tuli ka mõte pisut teha kõiksugu ürituste korraldamist lihtsamaks. Kui varasemalt oli reklaamimine puhtalt hetkene - sisestasid käsklusi ja tuli tekst ning vsjo. Siis nüüd saab teha /kordusreklaam, mida tehes tuleb reklaam koheselt tekstikasti kui ka järgneva 5 minuti jooksul kord minutis notificationina minimapi juurde.
[Image: kordusreklaam.jpg]

Helmed ja killud
Et mängukeskkonda natukene veelgi dünaamilisemaks muuta tuli idee lisada erinevate tegevuste ja aspektide hõlpsustamiseks nö lucky charmid.
Igal helmel on kogus, mitu korda seda saab kasutada. Kasutamise jaoks midagi ise tegema ei pea, antud charm peab sul lihtsalt olema inventorys olemas. Charmide nö charge palju alles on näha inventory menüü alt.

Antud patchiga lisanduvad järgmised helmed:
 • Haigla aeg 50% väiksem
 • Reputatsiooni saamine 2x suurem
 • Toidu charm, mis annab 10% toitu tarbimisel
 • Vangla aeg 10% väiksem (stackib kuni 50%ini)
 • Tuuningu charm, mis võtab 50% tuuningu hindu alla
 • Palgaboost, mis annab juhutöödel randomilt 250-1000 ning grupipalgale 1k-2k
 • Murdvarga extra item 25% tõenäosusega
 • Õnnestumise charm, mis aitab kõiksugu õnnestumistele (autovarga käivitamised, murdvarga rüüstamistele, sõidukite muukimistele) kaasa
 • Alarmi charm, mis hoiab ära, et sõiduk ei läheks kunagi alarmi selle muukimisel või käivitamisel
 • Inventory charm, mis annab 100 lisaühikut (stackib kuni 3 charmini)
Teised asjad, mis annavad kerget boonust on killud ehk inglise keeles fragments. Saades kokku 5 kildu, saad inventory menüü kaudu boostida järgenat:
 • Firma raha genereerimise kogust serveris olevate mängijate pealt
 • Firma raha genereerimise kogust firma läheduses või sees olevate mängijate pealt
 • Majade ja firmade ülalpidamiste kulude vähendust
 • Sõiduki kiiruse boostimine kuni 10 lisaühikut
 • Random charm craftimisel
Fragmentsidega on tiba teine teema kui helmestega, et fragment tööle saada pead craftimise ajal olema näiteks siis vastavalt kas sõidukis, majas või firmas. Charmi kildudega antud juhul pole aega vahet.
Nii kilde kui ka helmeid saab murdvarga või prügikolli tööd tehes.

Täiendused
 • Loto tekstile lisatud lisa, et praegune kaotab kehtivuse
 • Prügivedaja tööl kui vajutad E tähte sõidukis olles, siis ütleb, et prügi ülesse korjamiseks pead olema sõidukist väljas ja muudetud juhisteksti kui alustad tööd
 • Objekti valimisel menüüst ja spawnimisel peidetakse menüü mugavuse pärast
 • Sõidueksami edukal sooritamisel saadakse 10 reputatsiooni
 • Prügikottide korjamisel kuvab nüüd ka et mitu mitmest, et oleks selgem kasutajale ning tõstetud range, mil saab sõiduki panna prügikotti
 • Prügikoti ülesse võtmist kohendatud ning lisatud ka tekst, mis ütleb kui kaugel oled asukohast. Aitab välja selgitada, miks osadel ei teki kott kätte esmasel korjamisel
 • Siile maha pannes lisatud juurde infot kuidas eemaldada
 • Grupi sõidukitele lisatud juurde numbrimärgile number, mis tähistab selle sõiduki IDd
 • Reputatsiooni saab nüüd esmasel pangakaardi registreerimisel 50 ning iga 5 mängutunni tagant saab 5 reputatsiooni
 • Esimesel sisselogimisel päevas saab raha $1000 ning igal 10nendal mängutunnil ka
 • Riietepoed, klubid/pubid, tanklad, restoranid/dinerid genereerivad playerite arvu pealt iga tund omale teatud summa raha firmapanka ning iga minut playerite koguse pealt, kes on hoone interjööris või selle lähedal. Aga see nõuab, et oleks idle_gain_left (tunni puhul) ja player_gain_left (minuti puhul) olemas.
 • NPCdele scenariote lisamine
 • Lisatud prügikolli ja veiniistanduse tööle NPC koordinaadid ja NPCd ise ka.
 • Murdvargale lisatud charmide itemite saamise võimalus
 • Lisatud uus Admin CMD /apargi alates admin lvl 4
 • Kasutatud autode müügi süsteemile lisatud funktsionaalsus, et tulevad erinevad sõnumid kui siseneda omanikuta sõiduki
 • /parandamootor ja /parandakere CMDle lisatud juurde mehaanikule parandus animatsioon
 • Lisatud uus admin CMD /masinasse
 • NPCde koordinaatide sisselaadimine ning hot dogi müüjate (random skin ja scenario) ning pastori loomine
 • Lisatud juurde 4 uut itemit (teemant, rubiin, smaragd, safiir), mida võivad leida prügivedaja tööd tehes ning mida saab müüa pandimajja
 • Poodi lisatud müügile kohvi, piim, salatisegu, sealiha, kanaliha ja vein
Muudatused
 • Sõidukipoest eemaldatud pagasi kuvamine
 • Tavareklaam /reklaam CMDl võetud reklaamihinda $2500 pealt $500 peale.
 • /mängijasõidukid renametud vastavamaks /mängijasõiduk
 • /toplayer CMDle lisatud juurde alias /goto
 • /toveh CMDle lisatud /gotoveh alias
 • /pullveh CMDle lisatud /getveh alias
 • Kella 15:15 oleva restardi teavitustekstid eemaldatud kuna ei tee enam resa päeval. Server pole nii unstable kui varem
 • Towtruckid eemaldatud grupisõidukite seast kuna tundub, et GTMP ei saanud seda crashimise asja ikka veel korda
 • Uue kasutaja ühinemisel saavad sellest kõik mängijad teate
 • Lumi eemaldatud kuna uues GTMPs see ajab crashima
Vigade parandused
 • Parandatud case, mil oli valge minimapi ikoon keset teed "Tankla" sildiga.
 • Mootorrattaid ei peaks saama enam lukustada neist maas olles.
 • Telefoni objektid ei tohiks jääda õhku hõljuma kui keegi logib välja need käes olles.
 • Tattoo poest välja tulles ei tohiks VW enam katki jääda.
 • Speccimisel parandatud olukord, mil ei näinud mängijat kui specitav on teises dimensionis kui speccija.
 • Speccimisest välja tulles ei tohiks enam kasutaja nähtav olla ning peaks positsioneerima kohe õigesse kohta.
 • /seaded valikus kui ei suudetud numbrit teha, siis ei löö errorit ette ning ei tohiks ära buggida teisi labeleid
 • /seaded minigame preview setting ei tohiks jääda nähtavale kui sulgeda menüü
 • Kütust uuendatakse kõigil mängijatel, kes istuvad sõidukis kui sõidukit tangitakse.
 • Fixed, armouri salvestus.
 • Fixed, seemneid jms ei saa tarbida.
 • Fixed armouri salvestuse parandus tarbides illegaalseid itemeid ning lisatud itemi maha võtmise loogika.
 • Fixed armouri riieteitemi peale panek naiste skinnidele.
 • Rüüstamisel saadud vihmausse peaks nüüd saama droppida.
 • Loto ostmisel parandatud numbri valik.
 • Siilide panek ei too enam javascript errorit.
 • Sõidueksamil parandatud kiiruse ületamise kontrolli resettimine, et järgmisele eksamile ei jääks eelmise eksami tulemust külge.
 • Sõidueksami checkpoindid tekitatud rohkem maadligi.
 • Prügivedaja töö sõidukil parandatud kiiruse piirajat.
 • Narkootikumide tarbimine parandatud /tarbi menüü alt.
 • CMD /objektid fixed.
 • Inventory kaalu arvutamises parandus padrunite ostmisel.
 • Elude salvestuse parandus.
 • Tulekahju süütajal eemaldatakse peale süütamist mapiikoonid.
 • Sõidukipoest ostes numbrimärgi määramise fix
 • Rahalogides parandatud tekst "kellelt" -> "kellele"
 • Sõiduki mootorit saab nüüd käivitada võtmega ainult juhul kui sõidukil on omanik.
 • Parandatud olukorda, mil sõidukis väljas olles ei saanud sõidukit lahti lukustada. (GTMP Open Beta versioonis cursor värk ei taha invokeda ennast alati)
 • Osadel juhtudel võisid näha teatud isikud politseinike/meedikuid kaardil, enam seda ei tohiks juhtuda.
 • Sõiduki droppimisel kuvatakse nüüd sõiduki klassi nimi kui ei olnud tahetud sõiduki droppimine. Ja towtrucki droppimisel ei tohiks towwitav sõiduk enam ära kaduda.
 • Telefoni objekti muutuja tehtud ringi üldiseks hoidvaks objektiks. St ei teki mitut objekti ühte kätte ja siis ei klipi need üksteisest läbi.
 • Parandatud teavitustekste ja typosid.
Süsteemsed uuendused
 • Lisatud adminitele /scenario CMD, millega näha mis on mis scenario.
 • Refaktoreeritud, optimiseeritud ja muidu puhastatud erinevaid kohti koodis.
 • Ragdolli toimimist kohendatud.
 • NPCdele lisatud scenario support.
 • Lisatud konstante erinevatele väärtustele ning määratud need vastavasse tekstidesse.
 • Hoone moodulile lisatud juurde firma ja selle tüübi kontrollimise funktsioonid.
 • Refaktoreeritud client-side js
 • Parandatud autos oleku kontrolli.
 • Grupitüüpide konteksti parandatud classides.
 • Serveri uuendus uuele GTMP serveri versioonile.
 • Lisatud üle 1600 erineva itemi ja tõstetud itemite nimekirja limiiti.
 • Lisatud vigase hoone teksti konstant.
 • Helper klassi täiustatud hunniku uute funktsioonidega, mis aitavad mugavaks koodi kirjutamiseks
 • Globaalne sõidukite nimekiri peaks nüüd täielik olema
 • Alert tekstid tõstetud paremasse kohta
 • Korrigeeritud teavitustekste
 • Lisatud 250 erinevat meeste eesnimesid GMi, mida hakatakse kasutama teatud missioonides tekstide genereerimisel.
UCP uuendused
 • Sõidukipoes fixitud hunnikus vigu
 • ARK näitab nüüd mis küsimustes vigu esines
 • Kui grupiinvite acceptitakse takso või mehaaniku tüübile, siis resetitakse takso ja mehaaniku FIE litsents.
 • Lisatud admin, superadmin jms kontrollide funktsioonid user moodulile
 • MDC kuvab nüüd välja ka mis load kellegil on
 • RP testi tegemisse lisatud abistavad küsimused karakteri eluloo tegemiseks
 • Kandideerimis avalduse tehes tuli error fix.
 • Õiguste kontrolle parandatud erinevates kohtades.
 • Täiendatud kasutaja modelit mehaaniku ja takso üksiklitsentsiga.
 • Parandatud foorumikontodel syntax error.
Loodame, et see devblog kergitas nii mõnegil kõrvu, mil arenduste maht annab paljude mängude DLC suuruse isegi välja.
Stay tuned järgmiseks devblogiks. Wink
___________________________________________________________

Uuendused, mis said tehtud nüüd RageMP'ga viimase nädala-kahe jooksul.

Server
- VW kuvama pandud ülemisele watermarkile kui suurem kui 0
- Eemaldatud ebavajalikud key bindimised
- Fixitud errori case SetPlayerHeadOverlayColoril
- Kui suits kätte võtta, siis ütleb kuidas suitsu eemaldada
- Unfreeze command ei tohiks enam serverit crashida mingil X casel
- Lisatud testijate staatuse määramine kasutajatel
- Kasutajal uste staatuste määramine, et riidepoed jms oleks lahti RageMPs

UCP
- UCPs peidetud modedel linke, mida nad kasutada ei saanud
- RP testi counteri uuendamise loogika, mida siis kuvatakse foorumis välja
- Bugtrackeri lisatud võimekus, et saab määrata mingile kindlale kasutajale bugi
- Optimiseeritud bugtrackerit


Tegin eraldi teema, et inimesed saaksid kommenteerida ja/või küsimusi küsida.


RE: Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 - Caupo - 12-28-2018

[Image: PNb1Lj2.png]


RE: Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 - Caupo - 12-28-2018

Patch 0.1.41:
- Serveri viimased ülesseadistused
- Mängijad serveris optimiseering
- Paljudes kohtades tekstikoode parandatud teavitustekstides
- Ettevalmistused riieteobjektide optimiseeringu syncimise osas
- Parandatud mitmik karakteriga sisselogimise karakteri valik
- Optimiseeritud kasutaja staatuste uuendust
- Optimiseeritud kasutaja siseseid toiminguid üleüldiselt, et poleks nii cpu kulukas
- GTAV.ee domeene seadistatud veebi põhiselt, ssl'idega möllamine jne
- UCP esilehel oli mega lag fixed
- UCPs Parandatud testijaks määramise salvestus


RE: Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 - Caupo - 12-29-2018

Patch 0.1.42:
- VW kuvamine üleval tekstil fixed
- Login box peaks taas nähtavale tulema kui vale parool oli.
- F1 eemaldatud bindidelt kuna RageMP enda overlay on selle all
- setAlarm clientside error fixed
- Menüü offsetti osadel casedel korrigeeritud, et oli ekraanist väljas, aga osadel on ikka veel pekkis.
- Parandatud exception case mängija settingute saatmisel, sisselogimise loogikas jne
- Parandatud sisselogituks jäämise state.
- Lisatud /cb käsklus, et kasutajad saaksid sõiduki omale tekitada hetkel closed beta ajal kus iganes olles.


RE: Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 - Caupo - 12-30-2018

Patch 0.1.43:
- Parandatud sõidukitel ja karakteritel komakohtadega salvestuvad andmed
- /varustus CMD ei tohiks enam serverit crashida
- Käskluse õiguste kontroll ei tohiks errorisse visata enam.
- Menüü toodud hetkel pisut ekraani keskemale poole neil kellel oli korras ja neil kellel oli ekraanist väljas peaks olema nüüd korras. See jääb nii senikaua kuni ma selgitan välja miks osadel on normaalsete pikslitega ekraanist väljas.
- Täiustatud teavitustekste, mis tulevad kui mängija peab midagi tekstikasti sisestama.
- Kütuse menüü ei jää lahti peale kütuse valimist enam.
- Tattoo shopist Q tähega peaks väljuma nüüd kenasti.

Testisin üle arendusmasinas:
- Riidepood töötab, tundub et clientside koodi poolsest lagist tulevnevalt tekib tunne, et riidepood ei toimi kuigi tegelt toimib kui vähem koormust. Vajab lähemat uurimist, paar kahtlust on mis seda võivad tekitada.
- Esmakordsel riietemenüüs valikute tegemisel paljudel oli katki, arendusmasinas oli see samuti korras. Peab lähemalt uurima. Isikud, kes ei saa esmakordsest sisselogimise riietepoe menüüst edasi palun saatke PM.
- Kasutajalt koguse sisestused peaks nüüd korras olema.


RE: Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 - Caupo - 12-30-2018

Patch 0.1.44:
- Lisatud UCP playerlist vaatele juurde IG sisesed IDd, et kõigil oleks kergem orienteeruda seniks kuni IGsse tuleb playerlist
- Dekoratiivsed sõidukid nagu nt melee weaponi poe jms sõidukid, tuleb nüüd ka teade, et sellega ei saa sõita.
- /abi TÖÖ toimib nüüd samamoodi nagu /abi töö ning ei anna errorit.
- Hotdogi daily missioonil vajutades Q ütleb nüüd, et vajuta ESCi, et näha kaardil olevaid märke, kuhu tuleb viia kuna minimapi peal on liiga pikk vahemaa ja kuna mitu asukohta, siis ei saa ka panna tee minimapi tee peale juhiseid neile kõigile.
- Kui admin ravib kasutajat /ravi CMDga siis peaks karakteril tulema kaamera ta seljataha.
- Debug console printimist veidi kohendatud, et oleks parem lugeda.


RE: Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 - Caupo - 12-30-2018

Parandasin eile ööse ära ka https://ucp.gtav.ee/site/playerlist ja foorumi headeris oleva playeri counteri näitaja.


RE: Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 - Caupo - 01-01-2019

Patch 0.1.45 - Serveril peal:
- Lisatud CMD /skipstart. Mõeldud isikutele, kes on esimese sisselogimise riietemenüüs kinni. Skipib riidemenüü ning määrab kasutajale talle vastava soo puhul skinni.
- Lisatud CMD /reso [X] [Y], et saad määrata oma resolutsiooni, mille järgi siis menüü teab joonduda. Mõeldud isikutele, kellel menüü ekraanilt väljas või lihtsalt soovib seda sättida kuhugi ääre poole. Muutmine mõjutab ka subtiitrite ning muude HUDi elementide asukohta.
- Määratud menüü defaultina keskemale poole fix, enne jäi kiiruga väike näpukas sisse.
- Eemaldatud värvikoode tekstide seest ja kohandatud värve osades teavitustekstides.
- Refaktoreeritud pisut karakteriga seotud koodi.
- abyssa lisatud UCPs streamerite hulka

Osad isikud, kes saatsid enne PMi, et nad on kinni, te pääsesite ikkagi kuidagi edasi ma nägin. Kuidas te edasi saite? Palun saatke PM.


RE: Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 - Caupo - 01-01-2019

Patch 0.1.46 - Serveril peal:
- Riietepoes lisatud juhised kuidas menüüst välja saada ning parandatud olukorrad, kus jäädi riidepoodi kinni Q vajutuse tagajärjel.
- Eemaldatud markeri rohelised noolekesed, et client-side jookseks tiba kiiremini. Natuke tundub, et aitas, aga mitte väga.
- /aod peaks määrama nüüd kasutaja surematuks ning teistes kohtades ka kus taustal lisati karakter surematuks ühel või teisel põhjusel.
- Optimiseeritud marker tekstide createmist.
- /tarbi peaks nüüd õigesti kuvama ning ei tohiks eelneva menüü itemeid kuvada.
- carStealingMarker client-side error peaks fixed olema.
- Osad console logid pandud, et kuvaks ka välja serveri logides.
- /kinnitaafk teavitustekstides eemaldatud värvikoodid ning osades muudes kohtades parandatud nende kuvamine.
- /id cmdd ei tohiks saada küsida karakterite info pihta, kes juba välja loginud.
- Optimiseeritud uste staatuste määramist kasutajale.
- Refaktoreeritud client-side.


RE: Devblog 4 | Patch 0.1.40 RC2 - Caupo - 01-01-2019

Veel nati, serveril peal: (pole testitud)
- Värvikoodide esinemisi kümnetes kui mitte sadades kohtades parandatud.
- Pangakaardi loomisel, teenusele helistades, konfiskeerimise põhjuse sisestamisel, kontaktil numbri ja nime sisestamisel, SMSi sisestamisel, summa saatmisel ATMis ja sõiduki müümisel hinna küsimine fixed