EESTI GTAV.ee KOMMUUN
Rollimängu test? Ootamine? Miks? - Printable Version

+- EESTI GTAV.ee KOMMUUN (https://gtav.ee/foorum)
+-- Forum: Vaba aeg (https://gtav.ee/foorum/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Vaba teema (https://gtav.ee/foorum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Thread: Rollimängu test? Ootamine? Miks? (/showthread.php?tid=818)

Rollimängu test? Ootamine? Miks? - LizardKillez - 08-12-2019

Ei ole probleem, küsimus ega ka mingi lambi tekst, kuid samas soovitaks üht-teist tibake.

Praktiliselt, milleks on RP test? (retooriline küsimus, millele ei vasta teie, vaid mina) Selleks, et tänapäeva neti kangelased on liiga eba-viisakad ja ei mõista reegleid, siis tehakse mingisugune test neile enne mängu sisenedes... Miks? Hiljem saavad nad nii-kui-nii reeglit rikkudes kas pagenduse või lüüakse välja, eksole? Kas keegi kunagi plaaniks ka sellist ideed mis VALVE inc. Hetkel kasutab? Kui sa registreerid endale konto "rollimängu" foorumisse, soovid mängida "rollimängu" siis milleks vaja teha test, andke algajale reeglid ette, ta loeb need läbi, kui ei loe siis ei ole ta ju valmis mängima rollimängu, eksole? Selle-eest tasuks panna talle mängukeeld umbes üks päev, et ta mõtleks, et loeks need ikkagist üle, eksole? Kui ta loeb lõpuks reeglid üle ja asub mängima, siis rikub ta siiski üht-teist kuna arvatavasti luges ta need reeglid liiga kiiresti üle, saab selle eest panna mängukeelu üle ühe päeva. Andes välja testid, asjad, õpetused? Need siiski väga mõistlikud kuid me elame Eestis ja keegi neist kunagi aru ei saa. Olen ise isiklikult mänginud rollimängu, tahtsin ka proovida mis moodi see asi kõik siin GTA 5 kõik käib, eksole? Aga ma ei saa seda teha, pean kinnitama kõik asjad, registreerima erinevasse kohta, tõmbama alla ekstra lisandid ja siis veel ootama.. Kõik me teame, et selle aja jooksul kaob isu ära ju, täna juba tahaks mängida vaadata asja üle ja mõelda kas tasub edasi. 

Tekst võib tunduda mõnele 13-17 aastasele mõttetu kuna eelmainitud vanuse pärast juba, egas meist poisid pole keegi paremini arenenud kui mõni neiu..
Tekst on täis "retoorilisi küsimusi", selle-eest mainingi ära, et ei ole küsimus ega ka probleem millegi vastu, tunnen hetkel, et anda kõrgemale astmele õpetliku teksti, milleks mitte luua igasugu teste ja asju.. Vaid vaadata rohkem parema poolele, seda rohkem tahaks tulla ka meie mõistlikud inimesed mängima, hetkel saan aru, et teen selle testi ära ja näen vaeva, tulles mängu märkan mõnda lolli kes rikub rohkem rollimängu seadust kui San Andrease ajal.'

RE: Rollimängu test? Ootamine? Miks? - Keeraja - 08-12-2019

Sa ei pea ka sellele tekstile vastanma, kuid ma seletan ära miks on alates SAMPi alguse ajast kasutatud RP teste. RP testi eesmärgiks ei olegi kellelegi selgeks teha rollimängu, sest see ei oleks lihtsalt võimalik. RP juba iseenesest hõlmab nii suuri valdkondasid, et keegi ei viitsiks seda testi siis läbida. RP test on ette nähtud n.ö esmaseks kontrolliks mängijale, kes tahab serverisse tulla. See välistab päris 0'st RPd õppima tulnud mängijad, kes muidu jookseksid IG pea laiali ringi. Samuti on tänu sellele adminitel IG väiksem koormus, sest midagi peab inimene ikkagi teadma kui testi läbitud saab. Samuti välistab see igasugused aRnolD_sChwarzeneGGur'id mängust.

Saan ka aru, et ootamine võib tüütu olla, kuid ainult valikvastustega test ei ole sugugi nii tõhus kui inimene ise midagi juurde ei kirjuta.

RE: Rollimängu test? Ootamine? Miks? - Kiibu - 08-12-2019

RP test on selleks, et mängija kes tuleb vähemalt korra loeks läbi põhilised asjad.
SC Kinnitus on selle jaoks, et mängija kes banni saab ei saaks sama kontoga enam mängida, IP'd ja nime vahetades.
Ootamine võib tüütu olla kuid kõik teeme seda vahatahtlikult.
Kõik need asjad on selleks, et kõigil oleks lõpuks mugav mängida.

RE: Rollimängu test? Ootamine? Miks? - LizardKillez - 08-13-2019

Normaalne, RP test selleks, et mängija saaks aru, nagu näha siis ma tean mis on POWERGAME lic tagasilükkamine just sellepärast, et ma peaks rohkem ootama ja juurde kirjutama, tänan ei, quit.

RE: Rollimängu test? Ootamine? Miks? - Keeraja - 08-13-2019

(08-13-2019, 11:06 AM)LizardKillez Wrote: Normaalne, RP test selleks, et mängija saaks aru, nagu näha siis ma tean mis on POWERGAME lic tagasilükkamine just sellepärast, et ma peaks rohkem ootama ja juurde kirjutama, tänan ei, quit.

Kui sa tead mis on powergame ja metagame, siis oskad ju näiteid ka tuua? Milles probleem?

(08-13-2019, 11:11 AM)Keeraja Wrote:
(08-13-2019, 11:06 AM)LizardKillez Wrote: Normaalne, RP test selleks, et mängija saaks aru, nagu näha siis ma tean mis on POWERGAME lic tagasilükkamine just sellepärast, et ma peaks rohkem ootama ja juurde kirjutama, tänan ei, quit.

Kui sa tead mis on powergame ja metagame, siis oskad ju näiteid ka tuua? Milles probleem?

Nagu just kirjutasite, ootamine "võib" tüütu olla, tekstist aru saada, et POWERGAME juba on sellise väitega, et ei tohi üle oma karakteri võimete piirest minna ... Nüüd pean ümber tegema ja uuesti ootama, milleks? Selleks, et näha kas see server väärt mu aega? Ma ei ole ebaviisakas ega midagi, siiani näen, et SC pole vastu võetud, 2019 varsti 2020, süsteemid nii aeglased? Teema võib ära kustutada, pole huvitav vaielda, lihtsalt aega raisata..

Toon kiirelt ja kähku välja, igavusest lugesin foorumis just neid admini raporteerimis ja taolisi asju, adminid käivad läbisegi? Adminid loovad reeglid enda eest? Karistavad nii kuidas enda arust õigeks peavad? Kas see ongi siis uus GTA V Eesti rollimäng? Kas see lollus või? Hakkabki nii olema nagu SA-MP ajastus? Jobud adminid jooksevad läbisegi kedagi pagendama ja administraatori vangi saatma? Kas midagi ei muutu? Kas administraatorid hoiavad närve paigas? Täiesti tavaline SA-MP maa-alune rollimäng, sõda,taga-ajamine, pagendused.. Öelgem ausalt, mitte ükski tagaajamine pole lõppenud ilma, et keegi ei saaks pagendada.

RE: Rollimängu test? Ootamine? Miks? - Keeraja - 08-13-2019

(08-13-2019, 12:33 PM)LizardKillez Wrote: Toon kiirelt ja kähku välja, igavusest lugesin foorumis just neid admini raporteerimis ja taolisi asju, adminid käivad läbisegi? Adminid loovad reeglid enda eest? Karistavad nii kuidas enda arust õigeks peavad? Kas see ongi siis uus GTA V Eesti rollimäng? Kas see lollus või? Hakkabki nii olema nagu SA-MP ajastus? Jobud adminid jooksevad läbisegi kedagi pagendama ja administraatori vangi saatma? Kas midagi ei muutu? Kas administraatorid hoiavad närve paigas? Täiesti tavaline SA-MP maa-alune rollimäng, sõda,taga-ajamine, pagendused.. Öelgem ausalt, mitte ükski tagaajamine pole lõppenud ilma, et keegi ei saaks pagendada.

Millest sa räägid?

Mis raporteerimised, pagendamised? Mida tähendab "adminid käivad läbisegi"? Kuidas tagaajamised siia puutuvad?
Adminid ei loo reegleid enda eest, RP reeglid on siin - https://gtav.ee/foorum/showthread.php?tid=58

RE: Rollimängu test? Ootamine? Miks? - jaakaru - 08-13-2019

ma olin ka ükskord päris närvis et rptestist läbi ei saanud aga siis lugesin reeglid ja yabodo rp manuaali läbi