NPC'de kaotamine
Ma usun, et järgnev teema mille välja käin on kindlasti kuskil juba läbi käinud, kasvõi kuskil jututoas või mujal. Ma olen kindel, et kindlasti arvamused on sellel teemal (NPC kaotamine) vastastikused ehk on tulihingelisi vastalisi ning ka pooldajaid. Ning kui ennast kuidagi lolliks selle idee väljakäimisega teen, siis mis ikka, ups, sest see idee on minu oletuste põhjal hetkel.

Jah, nagu pealkirjastki võis välja lugeda, siis minu mõte on see, et NPC'd võiks kaotada. Ma ei pea hetkel siis silmas neid serveri poolt pandud NPC'si, kes on näiteks hot-dogi putka ees, vaid need, kes siis kõnnivad mööda tänavaid ringi ja vähemalt minule on tekitanud palju häirivaid momente RP's. 
Esiteks minu info kohaselt genereerib neid NPC'si mängija enda arvuti, mitte server ehk igal mängijal on nn enda NPC'd, mida teised mängijad ei näe. Minu arvates juba see tekitab palju segadust ning kindlasti just see on üks põhilisi põhjuseid, miks see rikub minu arvates RP väärtust, kuna kui üks näiteks ajab NPC alla, siis teise inimese pildis ei juhtu midagi ehk sisuliselt NPC allaajamine on kohati üsna mõttetu RP'da, samuti tänu sellele on ka nende hoidmine üsna otstarbetu.

Samuti minu üks lihtne hüpotees. Ehk inimeselt, kes ei oma teadmisi Rage MP arendamise kohta jne. Kas need arvutipoolt genereeritud NPC'd ei või tekitada serverisse desynci? Kui küsimus väga loll on, ärge näkku lööge XD.

Aga jah, kokkuvõtvalt minu idee oligi siis see, et ehk NPC'd ära kaotada või teha nii et need serveri poolt genereeritud (mida ma arvan, et ei saa teha Rage poolt, kuna prolly arendaja(d) oleks seda juba teinud?), sest hetkel nad minu silmis ei lisa mitte ühtegi väärtust. Kui siis võib-olla seda, et täidavad natukene kaarti, aga still...
-
[-] The following 1 user Likes Erik.'s post:
  • CartsEst
Rage MP vene serveris on playerbase 1000 ja seal puudub selline huge desync, veavalt et nod NPC'd nii suurt desync tekitavad serverile. GTA'ves on lihtsalt suurepärane võimalus et nad üldse saab serveritele rakendada, ilmselgelt võiks siin serveris samuti 80% NPC'si rohkem olla, mis teeks uuele keskkonnale põnevust/aktiivsust tänavatel juurde. NPC'd võiksid ala teha väljakutseid, kui keegi üritab avalikult kellegile narkootikume pähe määrida player baseist, keegi teeb näiteks lasu kusagil vahetänavas siis saaks NPC'd väga kasulikuks muuta, samuti oleks linnapilt ilusam.
[Image: soLmr2H.gif]

[-] The following 2 users Like VETERAN's post:
  • Pixel, Para
Kui NPCd pole mängijate vahel sünkroniseeritud, siis need ei kasvata mängija ja serveri vahelist võrguliiklust, seega desynci põhjustada need ei saa, ainult FPSi langust, kui sedagi.
[-] The following 3 users Like كريستو's post:
  • Kiibu, Janek, Caupo
(05-29-2019, 10:06 PM)كريستو Wrote: Kui NPCd pole mängijate vahel sünkroniseeritud, siis need ei kasvata mängija ja serveri vahelist võrguliiklust, seega desynci põhjustada need ei saa, ainult FPSi langust, kui sedagi.
+1
[Image: mkrQpC4.png]
(05-29-2019, 10:06 PM)كريستو Wrote: Kui NPCd pole mängijate vahel sünkroniseeritud, siis need ei kasvata mängija ja serveri vahelist võrguliiklust, seega desynci põhjustada need ei saa, ainult FPSi langust, kui sedagi.

This. ^

----------------

Lähimas tulevikus tuleb võimalus kus saavad kõik inimesed ise sättida NPCde kogust, alates raadiusest 0 NPCga kogust kuni rahvarohketeni.
Good coders don’t just get something to work. They want it to be good. - Joe Morgan

Tahad, et su RP test kontrollitakse? Küsi viisakalt adminitelt shoutboxist, äkki keegi on vaba.
Ootad SC konto sidumist? Tavaliselt juhtub see 24h jooksul.
Leidsid vea? Teavita sellest Bugtracker, mitte ära saada mulle sõnumit otse!
Millal üks või teine arendus valmis saab? Ei oska öelda (kehtib ka kõikidele parandustele), jooksvalt jõuab selleni.
Ei tea kust relvaluba saada? Kontakteeru LSPD juhatajatega.
Tahad mingi asja kohta küsimuse küsida? Saad seda teha siia klikkides.

[-] The following 1 user Likes Caupo's post:
  • VETERAN
Tore et inimesed vähemalt üritavad oma ideid ja mõtteid jagada. See kuidas te hakkate inimest vastu suruma ei ole ka päris normaalne osad asjad võiks jätta ikkagi kirjutamata lihtsalt soovituseks. 

Lisaks olen poolt et eemaldada kui need pole sünkroonis teiste mängijadega. Nende kasutegur on hetke seisuga 0?
-
Pigem on see lisatud selleks, et ei oleks nii "ghostowni" tunnet. Puhtalt enda mugavuseks & visuaalseks maiustuseks pandud need sinna Big Grin
[Image: OLtQXw3.png]
LINNUVABRIKU
- OLIVER ORAV -

CartsEst, ei ole ma midagi nii lumehelbeke arvamaks, et inimesed kuidagi suruks, vaid pigem nad lihtaslt vastasid minu küsimusele sisuliselt või noh, lükkasid ümber mu hüpoteesi. Aga jah - hetkel rohkem sõelutud siis ühe pudru ümber, mis on siis see, et kas tekitab debuggi või mitte. Kuid mu teema oli veidikene laiemas aspektis, mis sisaldas ka seda, et need on vähemalt minu vaatevinkli järgi üsna väärtusetud, sest tõepoolest, mingismõttes nad kaotavad selle "ghostowni" effekti, kuid samas minujaoks ikkagi nad rikuvad mängukvaliteeti? Sorry, kui eksin.
Mingis mõttes see minu aps, mõnes mõttes mitte, aga iroonilisel kombel, kui selle teema peale eile mõtlesin ja lükkasin korra mängu alla, et just vaadatagi foorumisse, et kui palju ja kas seda teemat on üldse käsitletud, siis tagasitulles mängu oli just üks npc lõpetamas minu tapmist Big Grin, ilmselt ma olin kuidagi teda enda sõidustiiliga häirinud. Minule tundubki, et ühed suurimad nrp tegelased ongi siin NPCd. Nad oleksid imo sitaks vinged, kui oleks nendega midagi peale hakata. Ehk jällegi, kui need oleksid dünaamilised ja kajastuksid kõikidel mängijatel samaviisi, mida nad hetkel ei tee.
Üks mõte oleks mul veel. Jällegi ei ole kindel, kas see võimalik, aga kui on, siis võib-olla nad võiksid ka mängija jaoks olla neutraalsed? Ehk ei tulegi nad taguma selle eest näiteks kui sa "ärritadki" neid veidikene enda sõidustiiliga, kuid jah... Kindlasti siit tuleb järgmine vastulause kellegi poolt: "ära siis ise sõida niivisi, et sa neid ärritaksid". Mis tegelikult on kah õige. Smile
Need on lihtsalt ühe väikse, tagasihoidliku indiviidist serveri austaja mõtted, mitte midagi muud Smile
-
[-] The following 1 user Likes Erik.'s post:
  • كريستو
Olen päri et need NPCd rikuvad väga palju rollimängu. On hetki kus kamp tigedaid NPCsi tülitab (loe: peksavad) rollimängureid mis segab RPst piltide tegemist (vereloigud, laibad jms). Lisaks on juhtunud insident kus minust sõidab mingi poolearuline enda Sultaniga 180ga üle ning pärast toob põhjuseks, et rannas tavaliselt ainult NPCd ning ei teinud vahet, retarded right?
[-] The following 2 users Like Pixel's post:
  • Erik., ch0pper
Ma ainult sellepärast serveris käingi, et nendega kakelda
[-] The following 1 user Likes viskagrillile's post:
  • kabetaja

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)